3 Gün 2 Gece Ege Kültür Turu ( Konaklamalı )

RGA TUR’ DAN

3 Gün 2 Gece Konaklamalı Ege Kültür Turu

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

İzmir, Çeşme, Alaçatı, Kuşadası, Şirince, Efes, Pamukkale Gezileri

 

3 Gün 2 Gece Konaklamalı Ege Kültür Turu Programı

1. Gün : İzmir, Çeşme, Alaçatı, Kuşadası

İstanbul’dan kalkışımız ardından İzmir’e doğru kahvaltı (ekstra) alacağımız mekana hareket ediyoruz. Ardından İzmir Konak Meydan’ından panaromik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağı’nı görerek, Asansör (Panaromik) gezisini yapıyoruz ve sonrasında Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz.

Sonrasında Çeşme Meydan’da serbest zamanın ardından Alaçatı’ya doğru hareket ediyoruz. Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz ve Kuşadası’nda bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

Sabah Kahvaltısı: Ekstradır.

Öğle Yemeği: Ekstradır

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama: The Panorama Hill, Martı Beach Hotel vb. 4* oteller. 

2. Gün : Şirince, Selçuk, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi

Otelden alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Selçuk’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız Şirince, zeytinlikler arasına uzanan yol bizi şirin bir Rum köyü, eski adı “Çirkince” olan Şirince’ye getiriyor. Birbirinden güzel evleri, sokakları ve insanlarıyla dolu olan Şirince’yi geziyoruz. Gezinin ardından verilen serbest zamandan sonra Efes Antik Kenti (Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Herakles Kapısı, Trojan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Skolastik Hamamlar, Gymnasion, Ticaret Agorası, Parlemento Binası, Mozaikli kaldırım) gezileri yapılıyor.

Daha sonra öğle yemeği (ekstra) alacağımız mekana geçiyoruz. Yemeğin ardından Meryem Ana Evi turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzun ardından Kuşadası’na özgü gün batımı ile beraber mehtap turuna (ekstra) katılıyoruz. Mehtap turunun ardından otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Hitit Restorant (ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.

Konaklama: The Panorama Hill, Martı Beach Hotel vb. 4* oteller. 

3.Gün : Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti, Travertenler

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve Pamukkale’ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3-4 saatlik yolculuğumuz ardından Pamukkale’ye varıyoruz. Gezimiz öncesinde öğle yemeği (ekstra) için mola veriyoruz. Sonrasında Hierapolis Antik kenti ile gezimize başlıyoruz.

Her noktasında ayrı izler ve özellikler bulunan Antik kentte Rehberimizin anlatımlarını dikkatle dinleyip verilecek fotoğraf molaları eşliğinde Hamam binası Nekropol alanı, ana cadde üzerinde bulunan Domitian Kapısı ve Latrin binası, Apollon Tapınağı ve cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium(cin deliği), Hierapolis Tiyatrosu gezileri ardından antik çağda kutsal olarak bilinen ve birçok hastalığa iyi geldiğine inanılan Sütunlu havuzda kısa bir mola veriyoruz.

Ardından bembeyaz dokusuyla kendisine hayran bırakan Travertenlere ulaşıyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesi ve traverten havuzlarına girmek için verilecek serbest zamanın ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Gece saatlerinde İstanbul’a varıyor ve bir başka RGA Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Ekstradır 

3 Gün 2 Gece Konaklamalı Ege Kültür Turu Araç Kalkış Ve Hareket Saatleri

23:00 – İncirli (Metrobüs) Dilek Pastahanesi Önü

23:30 – Mecidiyeköy Meydanı (Mado) İETT Otobüs Durakları

00:00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

00:15 – Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)

00:30 – Çayırova Mc Donald’s Önü

01:15 – İzmit Halkevi Durağı

Fiyata Dahil Hizmetler

Gidiş-Dönüş Ulaşım Ücrreti

2 Gece Otel Konaklaması

2 Açık Büfe Kahvaltı

2 Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği

Seyahat Sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Araç İçi İkramlar

Tüm Çevre Gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri

İlk Sabah Kahvaltısı

Öğle Yemekleri

Paragliding

Balon Turu

 

3 Gün 2 Gece Konaklamalı Ege Kültür Turu Bedeli
İki Kişilik Odada Kişibaşı İlave Yatak Tek Kişilik Oda 3-5,99 YAŞ ÇOÇUK
499TL
499TL
649TL 200TL
Kredi Kartı İle Taksitli Ödeme İmkanı

3 Gün 2 Gece Konaklamalı Ege Kültür Turu Önemli Bilgiler

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden RGA Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Sözleşmeler

3 Gün 2 Gece Konaklamalı Ege Kültür Turu Tavsiyeler

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

3 Gün 2 Gece Konaklamalı Ege Kültür Turu Rezervasyon Detayları

Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde RGA Tur sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

3 Gün 2 Gece Konaklamalı Ege Kültür Turu Kullanılacak Araçlar

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.