5 Gün 4 Gece Doğu Karadeniz Ve Batum Kültür Turu

Yer tutucu

5 Gün 4 Gece Doğu Karadeniz Ve Batum Kültür Turu

Süre:
Konaklamalı
ULAŞIM
Otobüs
Tur Türü:
Kültür Turu

699,00TL

SATIN ALMADAN ÖNCE MÜSAİTLİK SORUNUZ 0216 470 0 515

Discount:
TUR TARİHİ:
  • 9 Nisan 2019
  • 18 Nisan 2019
  • 23 Nisan 2019
  • 30 Nisan 2019
Kategori:,

Special offer

RGA TUR’ DAN

5 Gün 4 Gece Doğu Karadeniz Ve Batum Kültür Turu

3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Havası suyu serin, çayı ve insanı sıcacık Karadeniz’de her gün bir başka heyecan, bir başka macera kaçınılmaz

 

5 Gün 4 Gece Doğu Karadeniz Ve Batum Kültür Turu Programı

 

1.Gün : Onur Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Boztepe

İstanbul – Ankara otoyolundan Bolu’ya doğru ilerliyoruz. Yolda hoş geldiniz ikramımızı dağıtıyoruz. Otobüs yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabı giymenizi tavsiye ederiz.

Gezimizin ikinci gününde sabah kahvaltısı (ekstra) için Samsun Atakum’da mola veriyoruz. Kahvaltının ardından masmavi Karadeniz’in yol arkadaşlığıyla otobüs yolculuğumuz sonrası Miletli koloniciler tarafından “Amisos” adı ile kurulan Samsun’a varıyoruz. Millî Mücadelemizin simgesi olan Samsun Onur Anıtı’nda fotoğraf molası verdikten ve Mustafa Kemal Atatürk’ü IX. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun rekonstrüksiyonunu ziyaret ettikten sonra Samsun Yolu’ndan Terme (Thermiskyra), Ünye (Onea), Fatsa (Phadassia) güzergâhından Ordu’ya (Cotyora) hareket ediyoruz.

Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. (Arzu eden misafirlerimiz ekstra teleferikle 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler.) Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Samsun Atakum

Öğle Yemeği: Boztepe serbest şekilde

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)

Konaklama: Fatsa Yalçın Otel

Rota: İstanbul – Bolu (260 km.), Osmancık (312 km.), Sinop (163 km.), Samsun (160 km.) Toplam: 895 km.

 

2.Gün Tirebolu, Giresun, Akçaabat, Trabzon, Ayasofya, Uzungöl

Yeşil Karadeniz’de yeni güne uyandıktan sonra sonra otelimizde kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası belirlenen saatte valizlerimizi alarak otelden ayrılıyoruz. Gülyalı (Piraziz), Bulancak yoluyla Eski Yunanca adı kiraz anlamına gelen Kerasus olan Giresun güzergâhından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklimatik özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur çay fabrikalarından birinde üretim hakkında bilgi alıp fabrikayı geziyoruz. Ardından çay keyfi…

Giresun ve Trabzon’un sevimli sahil ilçeleri eşliğinde otobüsümüz ile devam ederek öğle yemeği için Akçaabat’taki Zigana Yörük Çadırı Restoranı’na gelerek öğle yemeği yiyoruz (ekstra). Dağ yamacında konumlanan, eşsiz Karadeniz ve Trabzon manzarası sunan lokantadan ayrılıyor ve Trabzon il merkezine ulaşıyoruz. Bizans İmparatorluğu Kommenos Hanedanlığı dönemi merkez kiliselerinden biri olan, Fatih Sultan Mehmet’in 1461’de Trabzon’u fethetmesiyle camiye çevrilen ve şu an müze olarak kullanılan Trabzon Ayasofya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Ardından mavinin ve yeşilin eşsiz bir güzellik sunduğu sahil yolu üzerinde olan dünyaca ünlü Sürmene Bıçağı’nın tarihi ve özelliği hakkında bilgi alıyor ve kısa alışveriş molası veriyoruz, ardından vadi yolunda devam ederek ziyaretçilerine rüya gibi bir tabiat manzarası bahşeden, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı Uzungöl’e (Saraho) ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zaman ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)

Öğle Yemeği: Zigana Yörük Çadırı Restoranı (ekstra)

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)

Konaklama: Uzungöl Yedigöller Otel

Rota: Samsun (148 km.) Ordu (165 km.) Trabzon (45 km.), Uzungöl (98 km.) Toplam: 356 km.

Konaklama: Uzungöl Yedigöller Hotel

 

3.Gün Çamlıhemşin, Kaçkar Dağları, Ayder Yaylası, Zilkale, Fırtına Deresi

Otelimizden ayrıldıktan sonra yeşil dağlar ve Fırtına Deresi’nin bezediği yolu takip ederek bizi Zilkale’ye götürmek üzere bekleyen minibüslere ulaşıyoruz. Bu noktada yeterli serbest zaman veriyoruz.

Serbest Zaman Süresince Ekstra Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi Kişi Başı 50 TL

Bizleri beklemekte olan minibüslere binerek Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca devam ediyoruz. Ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Karadeniz’in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşıyoruz. Dağların arasında üzerinde yükseldiği tepeyi hayran edecek şekilde süslemiş olan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Ardından hırçın Palovit deresinin yarattığı Palovit şelalesine doğru yol alıyoruz. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin tamamlayıp bizleri bekleyen diğer misafirlerimiz ile buluşmak üzere dönüyoruz.

Fırtına Deresi üzerinde bulunan restoranda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Yemeğin ardından dileyen misafirlerimiz burada zipline ve rafting yapabilir. Ardından zengin ve çeşitli bitki örtüsü ile ziyaretçilerini hayran bırakan Kaçkar Dağları Millî Parkı’na gitmek için Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Ayder’de doğa ile iç içe zaman geçiriyoruz. Konaklama Ayder’de.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)

Öğle Yemeği: Ekstra

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)

Konaklama: Ayder Kaçkar Resort

Konaklama: Ayder Kaçkar Resort

 

4.Gün Batum

Sabah otelde yaptığımız kahvaltı sonrası Batum gezimizi gerçekleştirmek üzere Sarp sınır kapısı üzerinden Batum’a hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı veya pasaport ile Gürcistan sınır kapısından girerek komşu ülkede Çoruh Nehri’ni geçip Karadeniz kıyısındaki Batum’a ulaşıyoruz. Ters Evi gördükten sonra Gürcü mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağımız öğle yemeği (ekstra) molası vereceğiz.

Avrupa, Tiyatro ve Piazza meydanlarını gezdikten sonra ve Medea Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. İzmir Konak Meydanı’ndaki saat kulesinin ikizi Chacha Saat Kulesi’ni, Neptün Çeşmesi’ni ve Astronomik Saati fotoğraflıyoruz. Ardından romanlara konu olan Türk Ali ile Gürcü Prenses Nino’nun trajik aşkının simgesi ünlü Ali ve Nino kinetik heykelini ziyaret ediyoruz. Sonrasında İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Dönüş Saati: Tur programının bitiş saati ortalama 12.00 olup hava ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)

Öğle Yemeği: Ekstra Akşam Yemeği: Ekstra

Konaklama: Bugün otel konaklaması bulunmamaktadır. Dönüş yolculuğu!

Rota: Rize – Uzungöl (65 km.) – Ordu (258 km.) – Samsun (150 km.), Amasya (124 km.), Merzifon (46 km.),Bolu (370 km.), İstanbul (260 km.) Toplam: 1273 km.

 

5.Gün İstanbul Dönüş Yolculuğu

 

5 Gün 4 Gece Doğu Karadeniz Ve Batum Kültür Turu Araç Kalkış Ve Hareket Saatleri

20:00 – İncirli Dilek Pastanesi Önü

20.30 – Mecidiyeköy İETT Otobüs Durakları

21.00 – Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

21.15 – Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)

21:30 – Çayırova Mc Donalds Önü

22:15 – İzmit Halkevi Durağı

23:00 – Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü)

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Gidiş – Dönüş Ulaşım

3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

3 Akşam Yemeği

3 Sabah Kahvaltısı

Rehberlik Hizmeti

Tüm Çevre Gezileri

Araç İçi İkramlar

Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle Yemekleri

Karadeniz Gecesi

Batum Turu

Zilkale Turu

Zipline

Rafting

5 Gün 4 Gece Doğu Karadeniz Ve Batum Kültür Turu Önemli Bilgiler

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden RGA Tur kesinlikle sorumlu değildir.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez. En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

5 Gün 4 Gece Doğu Karadeniz Ve Batum Kültür Turu Tavsiyeler

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

5 Gün 4 Gece Doğu Karadeniz Ve Batum Kültür Turu Rezervasyon Detayları

Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde RGA Tur sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

5 Gün 4 Gece Doğu Karadeniz Ve Batum Kültür Turu Kullanılacak Araçlar

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner 31 kişiye kadar lüks Otokar Sultan Maxi 27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz – Otokar Sultan 15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır. 

Tur Değerlendirmeleri

Hiç yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Toplam Puan

Taksit Seçenekleri

TaksitAylıkToplam
1699TL699TL
2368.55TL737.1TL
3248.75TL746.25TL
4188.85TL755.41TL
5152.91TL764.57TL
6128.95TL773.72TL
7--
8--
9--
TaksitAylıkToplam
1699TL699TL
2367.71TL735.42TL
3247.59TL742.76TL
4187.91TL751.63TL
5152.1TL760.51TL
6128.23TL769.39TL
7--
8--
9--
TaksitAylıkToplam
1699TL699TL
2365.75TL731.5TL
3245.82TL737.45TL
4186.11TL744.44TL
5150.29TL751.43TL
6125.82TL754.92TL
7--
8--
9--
TaksitAylıkToplam
1699TL699TL
2368.93TL737.86TL
3248.12TL744.37TL
4188.42TL753.66TL
5151.96TL759.81TL
6127.66TL765.96TL
7--
8--
9--

Diğer Kartlar

Tüm bankaların kartları ile visa/mastercard/amex tek çekim (taksitsiz) ödeme yapabilirsiniz.